top of page

קואוצ'רית אחת, שלוש יזמיות, שישה חושים ו100% אהבה

בשנת 2017 העברתי סדנה לשינוי קריירה בשיתוף אגף שירותיים חברתיים בעיריית רמת גן.

כחלק משיווק הסדנא החלטתי לראיין אנשים שמתעוררים כל בוקר לעבודה שהם אוהבים.

המטרה הייתה לשקף לאנשים שיש כזה דבר! יש אנשים שטוב להם בעבודה!

הראיון התמקד בששת החושים הבסיסיים והמוכרים לנו, שהם כלי שממקד אותנו אל מימוש היעוד

(שעלול להשתנות בכל רגע נתון)


בואו לקרואשרון אדרי מנהלת מותג לתכשיטי יוקרה
זוכרות את המטווחים בצבא? מי שהקשיבה, הבינה שכדי לכוון למטרה חשוב להסתכל לכוונת ולעצום את העין השניה ולירות.

הגדירי מטרה והתמידי בה.

דוגמא למופת של אישה אחת תשוקה מטרה והתמדה.

את שרון הכרתי בתחילת מסע חיי.

כששרון השיבה לשאלות רציתי פשוט לחבק אותה חזק ולומר לה שאני מתה עליה! וגאה בה מאוד.

הנה לכם ראיון מעורר השראה.

במה את עוסקת וכמה שנים- אני עוסקת בתחום תכשיטי היוקרה והיהלומים קרוב ל 15 שנים, בתפקיד הנוכחי שנתיים (מנהלת מותג).

אילו חושים משרתים אותך? ייצור של תכשיטי יוקרה כרוך בהקפדה על הפרטים הכי קטנים, בחירת אבנים יקרות, הערכת כמויות ושווי. החושים השותפים לתהליך הם הראייה, המישוש, ולעתים אפילו השמיעה (כשמוודאים שאין אבנים משוחררות בתכשיט). אבל זה לא מסתכם בזה – ישנם חושים שאולי לא נמנים עם חמשת החושים 'הרגילים' אולם לטעמי שווה לציין אותם. חוש עסקי (צריך לדעת להתמקח על מחירים, להתאים את התכשיטים לקהל היעד, לברור סחורות), חוש הטעם – צריך חוש לסגנון ולטרנדים, לדעת אילו צבעים מתאימים לאילו וכיוצא בזה. וכן צריך גם המון אינטואיציה והסתמכות על תחושת הבטן.

מה גרם לך ללמוד המקצוע? המקצוע והתפקיד הנוכחי הם תמצית של מה שאני אוהבת וההתמדה שלי לאורך השנים לעבור מתפקיד לתפקיד, להעמיק את הידע שלי בנושאים הרלוונטיים ולא לוותר אעפ"י שזה ענף קשה. תמיד אהבתי תכשיטים ויש לי משיכה לדברים אסתטיים, אופנה, סטייל וגם הרבה כבוד לאנשים שהם בעלי מקצוע – אומנים בתחומם. בנוסף אני אוהבת את המדע שיש מאחורי כל התחום של היהלומים שרק הולך ומתפתח בשנים האחרונות ולכן לימודי גמולוגיה התאימו לי בדיוק ומשם המשכתי ללמוד ולהתפתח בתחום. התחלתי ממוכרת, עשיתי מגוון של תפקידים ועד לתפקיד הנוכחי היום.

מה הדרך שעשית עד כה? למדתי הערכת תכשיטים עתיקים וחפצי אומנות ושם גיליתי את הגמולוגיה עשיתי קורס גמולוגיה והתקבלתי לעבודה כמוכרת ב- H.stern. אני תמיד אזכור להם לטובה את הקורס הנדיב במידע שדרשו מאתנו לעבור (על הקולקציות שמכרנו, יהלומים ואבני חן, שעונים, אומנות המכירה) וגם את כל ההשתלמויות שנדרשנו לעבור כל כמה חודשים, אין לזה אח ורע וזה הכין אותי לא רק למכירות אלא לעסקים ולחיים בכלל. לאחר מכן עבדתי בבית מכירות פומביות שם עשיתי הערכות לתכשיטים עתיקים השלב הבא היה להיות קניינית ראשית של חברה לתכשיטי כסף, כשהקניינות היתה במזרח הרחוק. משם המשכתי למנהלת תפעול בחברת תכשיטים אקסלוסיבית אצל מעצב והיום אני מנהלת את המותג Tulip Diamonds מהבורסה ליהלומים. כ-15 שנים של עשייה מגוונת באותו תחום ובדרך כל מיני השתלמויות וקורסים כמו למשל האחרון בגמולוגיה מתקדמת, כדי לרענן את הידע וללמוד על ההתפתחויות האחרונות בתחום היהלומים הצבועים\מטופלים\סינטטים.


שרון מנהלת בלוג שקשור לבשמים ומוצרי אוירה כחלק מזמנה הפנוי אתם מוזמנים להכנס ללינק ולהציץ


 

ראיון עם תשוקה למספרים


פגשתי המון מנהלות חשבונות כל אחת שיתפה מדוע היא בחרה במקצוע האחת אמרה לי המשכורת טובה לחצי משרה. השניה אמרה לי שזה נוח לה עם הילדים. והשלישית אמרה לי שבכל מקום צריכים מנהלת חשבונות כך שזה פוטר אותה מלחפש עבודה.

אני חיפשתי משהי עם תשוקה לעשיה, למספרים, משהי שהמספרים קורצים, מדברים, לוחשים לה בדיוק כמו המספרים מהפרסומת של הלוטו.

קבלו אותה והיא רק בת 36. יגעת, מצאת, תאמין.

במה את עוסקת? ב 15 השנים האחרונות אני מנהלת חשבונות של חברות גדולות בעיקר ובשנתיים האחרונות בניתי עסק שכל כולו מתן פתרונות פיננסיים לכל סוגי הלקוחות וכן מרצה להנהלת חשבונות וחשבות שכר. התחלתי כפקידת הנהלת חשבונות והתאהבתי במקצוע, אני כל הזמן אומרת שהמקצוע הוא זה שבחר בי ולא אני בו.

חוש הראיה חוש הראיה הוא מתחייב במקצוע שלי, אבל הוא לא מספיק בפשט שלו צריך גם לדעת מה רואים. אם רואים חשבונית של ליסינג או ארוחת צהריים עסקית צריך לדעת שיש לה את החוקיות שלה לגבי המע"מ. אם מוציאים שכר לעובד שאת זוכרת שיש לו ילדים קטנים את חייבת לראות שהמס שירד לו מתאים, את חייבת לראות הרבה מעבר לדף הנייר שמונח לידך.

חוש השמיעה לפתוח אוזניים ולהיות מפוקס על כל השינויים בחקיקות, חייבים להיות קשובים למוסדות ולחפש תמיד מה זה אומר לגבי הלקוחות שלך. צריך לשמוע היטב את צרכיו של הלקוח ולדעת להתייחס לצרכים הללו ולייעץ לו מה הדרך הכלכלית הנכונה עבורו.

חוש המישוש תחושה היא חלק מכל עבודה אני מניחה, אין משהו מיוחד בשימוש בחוש הזה בעבודה שלי דפים ישארו דפים אבל זה חלק מהעניין והכיף לראות איך ערמת דפים שמתחילה בראשון לחודש מסתיימת עד לריק מוחלט ב 15 לחודש או עושים את דרכם לקלסר.

חוש הריח לא יודעת להסביר אבל כמו שליום שישי או לפני לג יש ריח מסויים באוויר ככה בשבילי אותו ריח ממכר בימים של המשכורות והדיווחים למוסדות, משהו באוויר שלי משתנה אני יכולה להריח את הדיו, את המדפסת ובעיקר את כמויות הקפה הבלתי נגמרות של התקופה הזו בכל חודש מחדש.

החוש השישי חובה!! חובה!! חובה!! מי שחושב שהמקצוע שלי אפור ומשעמם לא מבין את העבודה אני נמצאת בתוך הדבר הכי יקר ללקוחות שלי מבחינת העסק שלהם ותמיד חשוב לדעת להגיד ללקוח שלי חוץ ממה שהוא רוצה לשמוע, דווקא את מה שהוא צריך לשמוע. הוא יכול לבקש דוח מסוים ואני כמובן יעביר לו אבל במקביל אעביר עוד דוח קטן שישנה לו את כל התמונה והחשיבה אפילו שלא ביקש ולא חשב שזה מה שהוא זקוק לו אבל אני מכירה אותו ומכירה את העסק שלו ויודעת לפעמים שהם צריכים יותר ממה שביקשו וזו לפעמים כל התורה כולה

כשהייתי קטנה רציתי להיות מורה או בעלת מכולת..... הסיבה לרצון להיות בעלת מכולת הייתה מכונת החישוב שהייתה למכולתן שלנו ומורה, תמיד רציתי להיות מורה זה חלום ילדות להפוך היום למרצה זה מעבר להתגשמות חלום.

כשהתחלתי לעבוד במקצוע ישר נרשמתי למנהלי חשבונות סוג 2, עם השנים הבנתי שזה לא מספיק והלכתי להוציא תעודת חשבונאי מדופלם מטעם לשכת רו"ח. אני מנוייה על פורומים שונים של עורכי דין רו"ח ויועצי מס על מנת להתעדכן בפסיקה ובתקנות החדשות וכמו כן פעמיים בשנה יוצאת להשתלמויות בתחום מיסוי החברות ודיני עבודה.


"תבחרי עבודה שאת אוהבת ולא תצטרכי לעבוד יותר אפילו יום אחד בחייך."

תרגישי בנוח ליצור איתי קשר לנייד 050-8387806 אפשר גם למייל noas077@gmail.com

נועה שטטלנדר קאוצ'רית לשינוי קריירה ושיווק רעיונות עסקיים


31 צפיות

Kommentare


נועה שטטלנדר

היי, שמי נועה שטטלנדר.

קואוצ'רית לשינוי קריירה ושיווק רעיונות עסקיים ומפתחת שיטת תקשורת דרך משחק.

אני מאמינה שברגע שתאזרי

אומץ לטעות יהיה לך יותר

קל לחולל את השינוי

מזמינה אותך לתאם איתי פגישה ולשנות את מה שביכולתך

אם את מוכרת חצי מיליון שקל עבור חברה כמה תמכרי עבורך?
אם את מוכרת חצי מיליון שקל עבור חברה כמה תמכרי עבורך?
מפחדים מחשיפה? כנסו לטיקטוק
מפחדים מחשיפה? כנסו לטיקטוק
לאנשים עצלנים מוכרים קורסים יקרים !
לאנשים עצלנים מוכרים קורסים יקרים !
את זה בטוח לא ידעתם על האינסטגרם!
את זה בטוח לא ידעתם על האינסטגרם!
bottom of page